poniedziałek, 30 marca 2020

TANIEC POŁAMANIEC



 Zabawy przy muzyce, tańce, pląsy i układy taneczne wpłyną dobrze na rozwój ruchowy dzieci i przyniosą wiele radości.

Oto przykłady:
- Taniec połamaniec.

- Idziemy do zoo.


ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY

PERCEPCJA SŁUCHOWA

Dzięki ćwiczeniom rozwijającym percepcje słuchową doskonalimy zdolność do odbioru dźwięków, ich rozpoznawania i różnicowania.
Systematyczne prowadzenie zajęć ma duży wpływ na prawidłowy przebieg procesu umiejętności czytania i pisania.

Przebieg zabawy: 

Wspólnie z dzieckiem przygotujmy parawan z koca. Umieszczamy za nim różne rzeczy z domu. Dziecko odgaduje czynność jaką wykonuje rodzic na podstawie dobiegających dźwięków (darcie gazety, przelewanie wody z kubka do kubka, uderzanie pokrywkami, pukanie do drzwi, klaskanie, gra na instrumencie itp.) Po chwili następuje zamiana ról. Dziecko demonstruje- rodzic odgaduje.

MOTORYKA MAŁA


Dobrym sposobem na rozwój motoryki małej u dzieci jest lepienie z masy solnej. Masę solną można dotykać, można ją ugniatać, formować z niej różne kształty itd. Można jej nawet skosztować. Niczym to nie grozi, ale jest bardzo słona.


Potrzebne będą:
szklanka drobnej soli,
2 szklanki mąki,
trochę letniej wody,
1 łyżka oleju,
miska.

Do miski wsyp sól i mąkę. Dolej wodę i olej - tyle, aby powstała gładka masa. Pozwólmy dziecku samodzielnie wyrobić masę. Potem niech ulepi ciasteczka, ulubioną postać. 
Zostawcie ulepione kształty do wyschnięcia. Można również utwardzić je w piekarniku nagrzanym do 100˚C przez około 2 godziny.

Wskazówka: Masę można pomalować farbami wodnymi, akrylowymi albo naturalnymi barwnikami.